Dyrekcja na spotkaniu opłatkowym

749702_foto03_4W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu bp Andrzej F. Dziuba spotkał się z dyrektorami placówek oświatowych z diecezji łowickiej.

W środę 7 stycznia na doroczne spotkanie opłatkowe przybyło kilkudziesięciu dyrektorów szkół i przedszkoli z województw mazowieckiego i łódzkiego. Oprócz bp. Dziuby był także bp Józef Zawitkowski, wikariusz generalny ks. Wiesław Wronka i pracownicy Wydziału Nauki Katolickiej łowickiej kurii.

Przed podzieleniem się opłatkiem bp Dziuba złożył wszystkim życzenia.

– Jest dla nas wielkim darem, że możemy tutaj się podzielić dobrym słowem i dobrymi nadziejami. To, że tworzymy rodzinę oświatową, jest dla nas wielkim zobowiązaniem. Bądźcie tymi, którzy w swojej pracy sięgacie do wartości z poszanowaniem tradycji – mówił ordynariusz łowicki.

Życzenia złożyli także Katarzyna Góralska, mazowiecki kurator oświaty, Konrad Czyżyński, łódzki wicekurator oświaty, oraz Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.

W imieniu wszystkich dyrektorów uczynił to Krzysztof Fortuna, dyrektor Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim.

Wcześniej jego podopieczni wystawili jasełka, które spodobały się obecnym w auli. Nagrodzili dzieci i młodzież gromkimi oklaskami.

Młodych aktorów do przedstawienia przygotowało kilkoro nauczycieli: Anna Romańczuk, Joanna Gorzkiewicz, Małgorzata Kapuścińska, Joanna Kędziora, Aleksandra Białas i Paweł Karlikowski.

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem w seminaryjnym refektarzu.

źródło: http://lowicz.gosc.pl/doc/2313065.Dyrektorskie-zobowiazania