22 KWIETNIA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, to wyjątkowe święto ma uświadamiać ludzi na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, ten dzień będzie wyglądać inaczej. Jednak wspieranie środowiska oraz uczenie się o nim jest możliwe także bez wychodzenia z domu. Oto nasza propozycja:)

W naszej „Ekopracowni pod chmurką” planowaliśmy przeprowadzić akcję sprzątania terenu wokół szkoły i segregacji zebranych odpadów w przyszkolnym punkcie edukacyjnym – „Ekośmietniku”.  Takie akcje rokrocznie dzieją się na całym świecie aby promować w społeczeństwie postawy proekologiczne. Na zdjęciach widzicie tablice dydaktyczne poświęcone prawidłowej segregacji odpadów. Widzicie też jak zmienia się nasz ogród skalny i zobaczcie jak wypiękniały nasze klasowe ogródki w skrzyniach. Kwiaty, których cebule posadziliście jesienią, teraz pięknie kwitną! Mamy w związku z tym dla Was zagadkę – Quiz_kwiaty wiosenne

Komu uda się odgadnąć wszystkie kwiaty przedstawione na zdjęciach? Za każdy odgadnięty wiosenny kwiat nagroda w postaci 2 punktów dodatnich za aktywność:) Rozwiązanie przesyłajcie Librusem do sekretariatu szkoły, do końca tego tygodnia.