Rekolekcje adwentowe 2015

W dniu dzisiejszym w naszej szkole miały miejsce Rekolekcje Adwentowe. Spotkanie, które przygotowała i poprowadziła s. Anna Maria Pudełko, odbyło się w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci z klas 0-I i z klas II – III. Nasz Adwentowy Dzień Skupienia miał bardzo ciekawą formę warsztatową – uczniowie śpiewali, odpowiadali na pytania, dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z przeżywanym Adwentem i zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Prawdziwą atrakcją było tworzenie i odgrywanie „żywej szopki” – dzieci wcielając się w role członków Świętej Rodziny, aniołów, pastuszków i zwierząt obecnych przy narodzinach Pana Jezusa, przedstawiały kolejne sceny czytanej historii, która wydarzyła się dwa tysiące lat temu w Betlejem.

A na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali zadanie, które jeśli włożą w jego wykonanie całe swoje serce, będzie prawdziwym prezentem dla Pana Jezusa!

Serdecznie dziękujemy s. Annie Marii za przeprowadzone – już po raz kolejny – z pasją i zaangażowaniem rekolekcje dla dzieci:)

DSCF2735 DSCF2736 DSCF2737 DSCF2738 DSCF2739 DSCF2740 DSCF2741