Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14 października w Dzień Edukacji Narodowej, uczniowie klasy piątej wystąpili w krótkim przedstawieniu pt. „Kłopotliwe pytania”. Ich profesjonalizm splatał się poczuciem humoru. Grunt, to właściwie zadane pytanie – wiedzą o tym zarówno nauczyciele jak i uczniowie, ale najważniejsze, to być razem i zachować otwartość. Cała szkoła bawiła się świetnie obserwując młodych aktorów.

Po apelu odbyło się też ważne święto pierwszaków… po wspaniałej części artystycznej, pokazującej ich liczne talenty, przyszedł czas na ślubowanie. Fantastyczną imprezę przygotowały panie Agnieszka i Lidka, wsparcia udzieliły p. Sława i p. Maria, a rodzice zadbali o pyszne świętowanie.

Uczniowie mali i duzi nie zapomnieli w tym dniu o wdzięczności dla nauczycieli i pracowników szkoły. Bo oni wiedzą, że “Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.” (Janusz Korczak)

Dorota Brzost, Renata Adamala