Historia, duma i wzruszenie

We wtorek 10 listopada br. w naszej szkole odbył się apel na cześć kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasi uczniowie z klas 1-2, a także panie wychowawczynie – Ewa Jędrzejewska i Kinga Stankiewicz – dołożyli wszelkich starań, by ta ważna uroczystość wypadła jak najlepiej. Cel osiągnęli. W przedstawieniu znalazły się krótkie objaśnienia i historia tak ważnych elementów jak flaga Polski, godło narodowe, czy „Mazurek Dąbrowskiego”, padły daty kolejnych rozbiorów z XVIII w., a także pamiętny dzień wyzwolenia Polaków po 123 latach niewoli. Te wzruszające i podniosłe opowieści o historii Polski przeplecione były radosnymi pieśniami patriotycznymi i piosenkami wyrażającymi dumę z faktu bycia Polakiem. Wystąpienie stało się jeszcze bardziej efektowne dzięki pięknym strojom żołnierzy, harcerzy i sanitariuszek, które mieli na sobie nasi uczniowie.

Na zakończenie, zgodnie z tradycją NSP „Źródła”, uczniowie klas 1 otrzymali od pani dyrektor Teresy Bibik flagi Polski, które wspólnie z rodzicami będą wywieszać w święta narodowe.

Serdecznie dziękujemy paniom Ewie i Kindze za przygotowanie przedstawienia, rodzicom za piękne stroje, a dzieciom za zaangażowanie w obchody Dnia Odzyskania Niepodległości.

Monika Augustyniak

a a1 a2 a3 a4 a5b b1 b2 b3 b4 b5c c1 c2 c3 c5 c6