Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września w naszej szkole włączyliśmy się w Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszystko zaczęło się od pewnej historii. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

I właśnie dlatego postanowiliśmy w ramach tego święta pomóc dzieciom w odkrywaniu ich talentów, w poznawaniu ich mocnych stron i w pobudzaniu wyobraźni. W tym dniu uczniowie zamiast mundurków założyli stroje w kropki, lub też kreatywnie je sobie zrobili na ubraniach… Podczas szkolnych aktywności wszędzie przejawiały się kropki. Ile można było zobaczyć inspiracji! A tylko niektóre z nich poniżej.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej radosnej zabawie!