Naszym patronem Św. Stanisław Kostka

 

Długo wyczekiwany, z wielkimi emocjami i radością w sercu, moment nastąpił 25 września 2019 r. Społeczność ŹRÓDEŁ oraz zaproszeni goście wzięli udział w uroczystości nadania imienia naszej szkole. Od dziś patronuje nam Św. Stanisław Kostka – opiekun polskich dzieci i młodzieży. W wydarzeniu wzięli udział: wiceprezydent Skierniewic – pan Jarosław Chęcielewski, naczelnik Wydziału Edukacji UM – pani Iwona Górniak, naczelnik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych UM – pan Zbigniew Sawicki, ks. proboszcz Grzegorz Gołąb, ks. Stanisław Dusiło, s. Ewa Różycka  – dyrektor Niepublicznego Przedszkola Św. Rodziny w Skierniewicach, s. Alicja Świerczek ze zgromadzenia Sióstr Apostolinek, radni – panowie Tomasz Chadamik, Roman Czyżewski, Artur Sułek, a także Fundatorzy, Rodzice i przyjaciele szkoły.

Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 12.00 mszą św. w kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Ks. Stanisław Dusiło wygłosił do nas słowo o naszym nowym patronie, a wraz z ks. proboszczem, ks. Grzegorzem, przygotowali dla nas wielką niespodziankę – szkoła otrzymała w prezencie piękny wizerunek świętego Stanisława Kostki, poświęcony na zakończenie Eucharystii. Od ks. Grzegorza otrzymaliśmy również wielotomowe, ilustrowane Pismo Św. Po przejściu do siedziby szkoły odbyło się uroczyste odczytanie przez prezesa Fundacji na Rzecz Wspierania Rodziny „Źródła”, Szymona Adamalę, aktu nadania imienia szkole. Podpisano także list intencyjny, który otwiera nowy rozdział współpracy między miastem Skierniewice a Niepubliczną Szkołą Podstawową „ŹRÓDŁA” im Św. Stanisława Kostki. Następnie uczniowie z kl. VII, pod kierunkiem pani Moniki Augustyniak, uświetnili wydarzenie przedstawieniem opowiadającym o życiu św. patrona. O oprawę muzyczną i recytatorską zadbali uczniowie klas IIIa, IIIb, V i VI pod kierunkiem pani Moniki Rosińskiej, Ewy Jędrzejewskiej i Agnieszki Caban. Zwieńczeniem dzisiejszej uroczystości była słodka uczta, o którą zadbali niezawodni rodzice:)

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom za przygotowanie uczniów do występu i wspaniałą dekorację sali na dzisiejszą uroczystość! Dziękujemy także rodzicom za piękne dekoracje kwiatowe stołów, przepyszne ciasta, kosze jabłek i przygotowanie poczęstunku dla wszystkich!