Nie pal śmieci…!

Z transparentami przygotowanymi z okazji Światowego Dnia Czystego Powietrza uczniowie Szkoły Źródła” 4 grudnia przemaszerowali ulicami miasta. Skandowano hasła propagujące ochronę czystego powietrza, rozdawano przechodniom ulotki. Na Rynku Skierniewic dzieci spotkały się z Panem Prezydentem Jarosławem Chęcielewskim – opowiedziały o swojej akcji i podziękowały za działania podejmowane przez Urząd Miasta na rzecz ochrony czystego powietrza w Skierniewicach.

Akcja odbyła się w ramach realizowanego w szkole projektu edukacji ekologicznej „Weź oddech w sercu Polski. Szkoła Źródła – Ambasadorem Czystego Powietrza”. Koordynatorem projektu jest pan Wojciech Frączek, nauczyciel przyrody i geografii.
Serdecznie dziękujemy panu prezydentowi Jarosławowi Chęcielewskiemu, pani Zofii Ulińskiej z Wydziału Edukacji i panu Zbigniewowi Sawickiemu – Naczelnikowi Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych za ich obecność z nami na Rynku Miasta, za słowa uznania dla naszej akcji i słodkości dla uczniów:)
więcej tutaj:
http://www.skierniewice.eu/aktualnosci/edukacja/poranna-akcja-mlodych-ekologow,18.html