’Our Great Journey’ czyli angielski projekt podróżniczy

Klasy 5 i 7 biorą udział w projekcie edukacyjnym Projekt z klasą. Zapraszamy do głosowania ! Nr projektu to 431. Dzięki Waszym głosom możemy zdobyć grant w Wydawnictwie Nowa Era na 1000zł:)

Coś więcej o projekcie? Oto szczegóły:

Uczniowie tworzą wirtualną mapę swojej wymarzonej podróży.

1. Uczniowie wybierają miejsca z całego świata, które chcieliby zobaczyć.

2. Przygotowują ciekawe informacje, zdjęcia, opisy ludzi, kultury, przyrody etc. po angielsku.

3. Nagrywają scenki w języku angielskim w różnych sytuacjach związanych z podróżą np. kupowanie biletu na pociąg, autobus, odprawa  na lotnisku, zamawianie posiłku w restauracji, poznawanie nowych ludzi, kupowanie pamiątek, etc. Uczniowie nagrywają scenki w ciekawych miejscach lub tworzą scenografie lub/i kostiumy.

4. Uczniowie publikują w internecie swoje filmiki i zdjęcia celem udostępnienia ich dla innych uczniów i zachęcenia ich tym samym do nauki języka angielskiego.
  5. Uczniowie organizują w szkole Angielski Dzień Podróżnika i przeprowadzają dla pozostałych uczniów szkoły konkurs znajomości języka angielskiego (zakres tematyczny pokrywający się z tematyką filmów nagrywanych przez uczestników w ramach realizacji projektu).
CELEM PROJEKTU JEST:
  1. Wzbudzenie motywacji do nauki języka angielskiego.
  2. Urealnienie procesu nauki.

3. Poznawanie kultury i obyczajów panujących w różnych miejscach na świecie.

4. Wykorzystywanie bogatych zainteresowań uczniów w procesie nauki (np. informatyka, kultura i sztuka Japonii, taniec, rysowanie, zwierzęta etc.)

5. Uczniowie samodzielnie zdobywają informacje o kosztach i sposobach podróżowanie po różnych krajach i między krajami.

6. Poznawanie i utrwalanie słownictwa z obszaru podróże i kultura, jedzenie, pytanie o drogę, zwierzęta etc.

7. Poznawanie i utrwalanie wiedzy z innych przedmiotów t.j. informatyka, przyroda, geografia, historia, biologia, matematyka.

8. Popularyzowanie wiedzy nt podróży i tworzenie innowacyjnych środków/sposobów edukacyjnych dla młodzieży. Uczniowie biorący udział w projekcie są już nie tylko odbiorcami wiedzy ale współtwórcami i nadawcami treści edukacyjnych dla swoich rówieśników.

9. Zapoznanie z pracą techniką projektu.

10. Zacieśnienie współpracy między klasami 5 i 7, której uczniowie realizują projekt.

Anna Jasińska