„Prawo jazdy smartfonem”

„Smartfon jako minaturowy komputer, centrum multimedialne i narzędzie komunikacji z rodziną i przyjaciółmi jest stanowczo niedoceniany. Posługujemy się nim intuicyjnie.

Jest bardziej skomplikowany niż samochód. By usiąść za kółko trzeba zdać egzamin z kodeksu ruchu drogowego, nikt nas jednak nie uczy „zasad ruchu smartfonem”. Przecież to niezbędne by nie zrobić krzywdy sobie i innym użytkownikom drogi – internetu.” (http://www.pytam.edu.pl/lifestyle/365-prawo-jazdy-smartfonem)

Już 10 maja uczniowie klas V, VI i VIII wezmą udział w warsztatach, które pomogą im wypracować kilka podstawowych zasad, których przestrzeganie daje nam moc stania się Bohaterem Internetu.

Celem warsztatów jest kształtowanie zdrowych nawyków korzystania ze smartfonu i komputera, oraz prewencja zachowań ryzykownych (uzależnienie, cyberprzemoc, celowe oglądanie pornografii, seksting).
Dzięki warsztatom młodzież uświadamia sobie konieczność wyrobienia zdrowych nawyków korzystania z internetu i smartfonu. Samodzielnie wypracowują zasady bezpiecznego i zdrowego korzystania z mediów, a jednocześnie poznają uniwersalny mechanizm uzależnień, podany na poziomie dla nich zrozumiałym.

Po południu (godz. 18.00) na spotkanie z prowadzącymi zapraszamy Was drodzy Rodzice (bliższe informacje już wkrótce). Dostaniecie garść cennych informacji i nie tylko. 

Warsztaty poprowadzi dla nas FUNDACJA EDUKACJI ZDROWOTNEJ I PSYCHOTERAPII.

A na koniec kilka wrażeń uczestników z innej szkoły:

Myślę, że najważniejsze dla mnie było pokazanie, jak robić dobre selfie bez pokazywania za dużo. Będzie mniej lajków, trudno. Za to od ludzi, którzy są przyjaciółmi, a nie chcą się pogapić.
Ania, 15 lat

Historia Krzyśka* to moja historia. Teraz rozumiem, co się dzieje. Ale ja nie będę ograniczać gry. Zrywam z tym, bo to jak narkotyk jest. Mama zapisała mnie na judo. To mi da więcej.
Anonim 13 lat

Fajne zajęcia, tylko teraz zdecydować jakie powiadomienia są ważne i gdzie wyłączyć te nieważne to jest wyzwanie.
Martyna 14 lat

* o uzależnieniu od gier