„Różaniec miliona dzieci”

Dziś dzieci na całym świecie modliły się w intencji swoich rówieśników w Syrii. Uczniowie naszej szkoły również zgromadzili się ok. 9.00 na sali gimnastycznej aby odmówić wspólnie 10-kę różańca.

Dziękujemy:

  • dzieciom, które prowadziły różaniec (Toli i Olusiowi z klasy startowej, Marysi z Ia, Kasi z Ib, Zuzi i Adasiowi z klasy II, Bartkowi z klasy III, Jackowi K. z klasy IV, Kubie z klasy V, Maćkowi z klasy VII;
  • całej społeczności szkolnej za udział w modlitwie;
  • wszystkim osobom, dzięki którym ta akcja mogła odbyć się w naszej szkole.

Inicjatywę promuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Pomysł zrodził się w stolicy Wenezueli, Caracas. Inspiracją były słowa św. o. Pio, który powiedział: „Gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Zaczęło się od prostej zachęty nauczycielki jednej z wenezuelskich klas, która namówiła uczniów do modlitwy różańcowej w intencji pokoju. Akcja rozprzestrzeniała się na inne szkoły…