Szlachetna Paczka 2017

Szlachetna Paczka 2017

Kochani Rodzice i Uczniowie,

jak co roku nasza Szkoła przygotowuje paczkę dla potrzebującej rodziny. Mamy nadzieję, że przyłączycie się do tej wspaniałej inicjatywy, byśmy mogli wspólnie pomóc tym, którzy mają mniej. By rodzina, której pomagamy, mogła spędzić Święta Bożego Narodzenia nieco radośniej.

Pani Ania (28 l.), mieszka wraz z mamą (55 l.), tatą (68 l.) i rodzeństwem: Agata (24 l.) i Michał (24 l.) Sytuacja rodziny jest bardzo trudna. Rodzina pięcioosobowa mieszka w małym domku jednorodzinnym, który składa się z 1 pokoju, kuchni i łazienki. 3 osoby śpią w pokoju, 2 osoby w kuchni. Brak ogrzewania centralnego, dom jest ogrzewany piecykami. Terma do ciepłej wody w łazience włączana jest bardzo sporadycznie ze względu na duże rachunki za prąd. Pani Anna jest po amputacji prawej nogi wskutek wypadku w pracy. Siostra Agata leczy się na schizofrenię paranoidalną, ojciec ma nowotwór płuc. Po zapłaceniu podstawowych rachunków oraz kosztów leczenia pozostaje 118 zł na członka rodziny miesięcznie. Pani Ania pomimo wypadku jest osobą pogodną, pełną wiary na lepsze jutro. Jest dumna z tego, że pomimo trudnych warunków rodzice wychowali ich na rozsądnych, dobrych ludzi.Ma nadzieję na znalezienie pracy w której mogłaby siedzieć. Dużo czyta. Wśród najważniejszych potrzeb, pani Ania wskazuje wersalkę ponieważ obecnie śpi na materacu na podłodze – nie ma własnego łóżka. Bardzo ważna dla rodziny jest też żywność i środki czystości. Każde wsparcie będzie dla nich ogromnym darem.

Potrzeby rodziny:

pralka automatyczna

kanapa rozkładana (do spania dla pani Ani)

krzesła lub pufy

szafki kuchenne

żywność długoterminowa

chemia

kurtka zimowa damska S (dla pani Ani)

spodnie, bluzka damska rozm M (dla Agaty)

bluzka damska M (dla mamy)

sweter męski XL (dla taty)

koszula L (dla Michała)

adidasy rozm 36/37 (dla Agaty)

adidasy rozm 37 (dla pani Ani)

buty zimowe rozm 38 (dla mamy)

buty zimowe rozm 42 (dla taty)

obuwie sportowe 41 (dla Michała)

kołdra

koc

ręczniki

pościel

poduszki

kosmetyki

Dary prosimy przekazywać do sekretariatu Szkoły do 5 grudnia .

Jeśli ktoś zechce przekazać pieniądze, za które zostaną zakupione brakujące rzeczy, bardzo prosimy wrzucić je do puszki, która znajduje się w sekretariacie u p. Kasi.

Jeśli planujecie zakup konkretnej rzeczy (nie żywnościowej), to zadeklarujcie to do szkolnego

koordynatora (tel. 66 144 90 91), by wybrane prezenty nie dublowały się i abyśmy mogli zapewnić rodzinie wszystko, co niezbędne.

W akcję mogą się włączyć również Wasi znajomi i rodzina – zapraszamy!

Joasia Maniakowska

szkolny koordynator akcji „Szlachetna Paczka”

tel. 66 144 90 91