Wakacyjny Uniwersytet ŹRÓDEŁ

Ledwo wakacje się zaczęły grupa naszych dzieciaków wraz z p. Moniką Chojnacką rozpoczęła oryginalną przygodę. Pierwszy raz w naszej historii dzieci wzięły udział w LETNIM UNIWERSYTECIE DZIECIĘCYM pt. „A to ci historia”. Autorski program p. Moniki przypadł dzieciakom do gustu. Ulubione aktywności: tworzenie wielkich baniek, zabawy ruchowe, plenerowe, klub gier planszowych to dopiero początek… Największą radość sprawiały zajęcia plastyczne, uspołeczniające, ale przede wszystkim cykl „A to ci historia”. Dzieci codziennie wracały z ciekawostkami na ustach: dowiedziały się m.in. jak żyły dzieci w konkretnych epokach historycznych, jak były wychowywane, w co się ubierały, w co się bawiły… Nie obyło się też bez wizyt w terenie: w Muzeum Historii Skierniewic miała miejsce żywa lekcja historii; w Skierniewickim Klubie Genealogicznym dzieci tworzyły profesjonalne drzewo genealogiczne. Cóż to były za przygody…

Gorące podziękowania dla p. Moniki Chojnackiej za tę wyjątkową przygodę oraz dla innych osób, które dodały atrakcyjności tej przygodzie: pracownikom wyżej wymienionych instytucji, szczególnie p. Robertowi Adamczykowi za profesjonalne warsztaty genealogiczne.

R.A.

Jesteśmy też w galerii Muzeum Historycznego Skierniewic: <iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FMuzeum.Historyczne.Skierniewic%2Fposts%2F2223861537903775&width=500″ width=”500″ height=”725″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allow=”encrypted-media”></iframe>