Wielkopostny Dzień Skupienia

DSC04774We wtorek, 3 marca 2015 r., w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Źródła” w Skierniewicach miały miejsce jednodniowe rekolekcje wielkopostne. Dzieci, w czasie spotkania z s. Anną Maria Pudełko, wysłuchały opowieści o królu, który szukał kluczy do bram raju. Wędrując po świecie król odnajdywał po kolei klucze i odkrywał ich znaczenie: zielony – symbolizujący nadzieję – oznaczał dbanie o otaczającą nas przyrodę, czerwony – symbol miłości – troskę o drugiego człowieka i wreszcie żółty – symbol wiary – który oznaczał oddanie i bliską relację z Panem Bogiem.

Dzieci również otrzymały trzy kolorowe klucze i miały za zadanie nakleić je na kartkę papieru i narysować w jaki sposób one, przez swoje dobre uczynki, chcą dostać się do raju.
Uczniowie wyrazili więc za pomocą prac plastycznych co mogą zrobić, aby dbać o przyrodę, pomóc drugiej osobie i okazać swoją miłość i wiarę Panu Bogu.

Uczniowie, dyrekcja i całe grono pedagogiczne serdecznie dziękują s. Annie Marii za pięknie przygotowane i z zaangażowaniem przeprowadzone rekolekcje w naszej szkole!

Zdjęcia tutaj: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.663266787113058.1073741906.407816339324772&type=1