Wymagający Kot w butach

Stroje, rekwizyty, scena, publika, długie role i nowe wyzwania teatralne to już dla Aktorów szkolnego teatru „Debiut” nie nowość. Tym razem mali Artyści wystawili sztukę „Kot w butach”. Nie było to łatwe zadanie, gdyż scenariusz liczył kilkadziesiąt stron. Co więcej, premiera odbyła się nie w murach szkolnych i przed znajomą publicznością, ale w Przedszkolu Świętej Rodziny. A na dodatek na tydzień przed występem nastąpiły zmiany w obsadzie jednej z głównych ról. Słowem – emocje jak w prawdziwym teatrze. Dlatego też radość była jeszcze większa, gdy przedstawienie odegrane zostało fantastycznie, a oklaskom nie było końca. Widać, że dla wielu naszych Uczniów przyswajanie roli to fascynujące zdanie, próby przełożenia tekstu na deski teatru to ciekawe poszukiwania najróżniejszych środków wyrazu, a występy przed publicznością to wspaniała zabawa okraszona delikatną, motywującą tremą. I z pewnością stąd taki efekt!  Serdecznie dziękuję Dzieciom za zaangażowanie i entuzjazm, Rodzicom za wszelką pomoc przy nauce ról, kostiumach, rekwizytach i scenografii, a także s. Ewie Różyckiej – dyrektor przedszkola – za zaproszenie.  Im więcej występów w plenerze, tym większe obycie sceniczne. Przedstawienie nie miałoby swojego happyendu, gdyby nie p. dyrektor Teresa Bibik, która w chwilach kryzysowych ratowała pomysłami, dodawała otuchy i motywowała do pracy. Za nami prawdziwa praca zespołowa. Dziękujemy, gratulujemy i ruszamy zdobywać kolejne sceniczne szczyty  🙂

Monika Augustyniak