Z wieżą na podbój świata!

W tym tygodniu dzieci poznały kolejną figurę szachową, jej ruchy i sposoby bicia. Jest nią imć PANI WIEŻA. Tablica demonstracyjna rozgrzała się do czerwoności! Zanim się to jednak stało uczniowie mieli za zadanie rozpoznać wieże z całego świata prezentowane na zdjęciach. Wzbudziło to w nich ogromną ciekawość i zachwyt nad pięknem ludzkich wytworów. Bezbłędnie rozszyfrowali zdjęcie z wieżą Eiffela i krzywą wieżę w Pizie, ale dalej nie było już tak łatwo. Tylko jeden chłopiec rozpoznał od razu wieżę widokową „Kaszubskie Oko” w Gniewinie (podróże kształcą).  Teraz wszyscy już wiedzą, że najwyższa kościelna wieża na świecie – „Tum” – znajduje się w Ulm. Zachwyty wzbudziła Cantone Tower w Chinach oraz Skylon Tower nad Niagarą w Kanadzie. Uczniowie zgodnie przyznali, że najbardziej podobnymi  wieżami  do tej szachowej są jednak zamkowe, np. w Golczewie, Lublinie czy Malborku. Temat okazał się pasjonujący.

W ruchu i w formie zabawy dzieci nauczyły się wiersza o sposobie poruszania się wieży, a potem zabrały się za ćwiczenie nowych umiejętności  w praktyce. Widzę duże zaangażowanie i zainteresowanie dzieci. Liczę na Państwa wsparcie. Podsycajmy wspólnie ten płomyk.

Agnieszka Caban