Każdy może pomagać przyrodzie!

5 marca  br. w naszej szkole gościliśmy Panią Kingę Nowak – pracownika Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Pani Kinga przygotowała prezentację ” Każdy może pomagać przyrodzie – czynna ochrona przyrody” i zaprezentowała uczniom w jaki sposób ludzie mogą mieć wpływ na ochronę środowiska. Dowiedzieliśmy się jak budować budki lęgowe, poznaliśmy różne ich rodzaje. Dzieci zobaczyły także jakie ptaki same robią sobie dziuple (dzięcioły) a które korzystają z tych istniejących w naturalnym środowisku (sikorki i sowy). Wszystkie dzieci z ciekawością słuchały prelekcji a po jej zakończeniu zadawały pani Kindze mnóstwo ciekawych pytań. Świadczy to z pewnością o ich zainteresowaniu i miłości do świata przyrody:)