KSIĘŻNICZKA I RYCERZ czyli Teatr Dobrego Serca

ksiezniczka-i-rycerzUczniowie naszej szkoły wyruszyli dziś z kadrą na przejażdżkę autobusem. Celem podróży było Niepubliczne Przedszkole Diecezjalne im. Św. Rodziny, gdzie wystawiono spektakl „Księżniczka i Rycerz”.

Wspólnie zaprosiliśmy do Skierniewic Teatr Dobrego Serca, bo w sposób radosny i pogodny mówi o rzeczach pięknych i mądrych. Realizuje tę misję, tworząc i wystawiając spektakle, które, oprócz dobrej zabawy, pozostawiają w sercach dzieci proste mądrości, wartościowe wzorce i pozytywne emocje.

„Księżniczka i rycerz”  to pogodne, pozbawione agresji słuchowisko, które powstało na podstawie autorskiego spektaklu Teatru Dobrego Serca z Warszawy, który w sposób pogodny i wolny od moralizatorstwa mówi o rzeczach pięknych i ważnych.

Prawie godzina świetnych dialogów, sporej dawka humoru i melodyjnych piosenek w klimacie rycerskich hymnów, śpiewanych przez duet aktorski Jerzego i Paulinę Latosów.

Główną treść słuchowiska określają trzy wartości: dobroć, waleczność i miłość. A wszystko zaczyna się, gdy giermek Jerzyk dowiaduje się od Wróżki Magnolii, że zły Rycerz Dragon więzi Księżniczkę Miłkę. Wspólnie postanawiają jej pomóc. W ten sposób do akcji wkracza sługa Dobrego Króla ? Rycerz Miłosz. Kiedy dowiaduje się on o niedoli Miłki, wiedziony szczerym i długoletnim uczuciem do niej, rusza do zamku Złego Dragona, gdzie rozstrzygną się losy wszystkich bohaterów. Czy Rycerz Miłosz sprosta magii i sile Złego Rycerza? Czy zaufa opiece Dobrego Króla? Czy połączy swój los z wybranką swego serca?