Na Dzień Dziecka – wioska indiańska

Solca Mała to takie miejsce na ziemi, w pobliżu Łęczycy, gdzie mogą się spełnić nasze marzenia i dziecięce fantazje. W tym miejscu każdy – duży i mały – ma możliwość podróży w czasie i przeniesienia się w wyobraźni do tajemniczego i kolorowego świata Indian Ameryki Północnej.

Właśnie tam, z inicjatywy rodziców Jasia Andrzejewskego wybrała się spora grupa uczniów z naszej szkoły żeby świętować Dzień Dziecka. W WIOSCE TATANKA, wśród kilkunastu indiańskich namiotów tipi dzieci zobaczyły i doświadczyły, jak wyglądało życie rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Pod czujnym okiem przewodników należących do Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian  wszyscy odwiedzający wioskę mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę, zainteresowania, a także sprawdzić się w różnych indiańskich konkurencjach. Połączenie edukacji z aktywnym wypoczynkiem i dobrą zabawą jak zwykle jest najlepszą formą zdobywania wiedzy i uczenia się.

Podczas 2,5 godzinnego programu wycieczki oprócz zwiedzania skansenu i muzeum z przewodnikiem, który opowiadając o eksponatach przybliży życie i zwyczaje Indian, zapropnoowano nam:

• Indiański tor przeszkód
  • Strzelanie z łuku
  • Rzuty włócznią i rzutkami do celu
  • Rzuty na bizonie rogi
  • Zabawa na orientację „Gdzie jest grzechotnik?”
  • Wyścigi żółwi
  • Strzelanie z dmuchawki
  • Malowanie twarzy
  • Indiańskie kręciołki
  • Połów rybek
  • Walki na równoważni czejeńskiej
  • Legenda opowiadana przy akompaniamencie indiańskiego fletu
  • Nauka pieśni i tańców indiańskich
  • Sklepik z pamiątkami

Wielkie podziękowania dla Państwa Andrzejewskich za zorganizowanie ciekawej wycieczki!

Wyprawa oczywiście bardzo udana. Zobaczcie sami:

DSCN1588 DSCN1593 DSCN1595 DSCN1597 DSCN1600 DSCN1607 DSCN1616 DSCN1618 DSCN1628 DSCN1633 DSCN1637 DSCN1639 DSCN1644 DSCN1647 DSCN1649 DSCN1659 DSCN1662 DSCN1675 DSCN1680 DSCN1681