Oni kochają grać i rozwijać się:)

O tym, że warto codziennie pracować na rozwijaniem talentu, po raz kolejny, przekonali się nasi uczniowie. Podopieczni szachowej arcymistrzyni – Joanny Majdan-Gajewskiej nie spoczęli nawet podczas ferii. Oto co porabiali:

Kategoria szachowa w ferie

W dniu 20 lutego br. Tomek Adamala, uczeń klasy startowej, odniósł swój pierwszy w życiu sukces szachowy. Jako jeden z dwóch chłopców z rocznika 2010 wziął udział w turnieju szachowym o V i IV kategorię szachową dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Tomek nie przestraszył się starszych od siebie przeciwników (roczniki 2003-2008), uzyskał 2.5 pkt. w 6 partiach, co było wynikiem akurat wystarczającym do zdobycia piątej kategorii. Podbudowany swoim sukcesem Tomek wrócił w to samo miejsce, by dzień później zagrać w podobnym turnieju dla dzieci z roczników 2006 i młodszych. Już jako szachista V kategorii, Tomek poprawił wynik z dnia poprzedniego, zdobywając 4.5 pkt w 7 partiach i zajmując ósme miejsce w turnieju.

Złoty medal

Nasz najlepszy szkolny szachista, Jacek Adamala, uczeń klasy drugiej, wystąpił w dniach 27-28 lutego br. w turnieju szachowym z cyklu Grand Prix Chylice-Piaseczno-Zalesie Górne. Przyzwyczajony do rywalizacji z dorosłymi Jacek uzyskał 3.5 punkta w 7 partiach, co zagwarantowało nie tylko miejsce w pierwszej połowie tabeli całego turnieju, ale również złoty medal w kategorii wiekowej dla rocznika 2008 i młodszych. Okazało się, że Chylice to gościnne miejsce dla rodziny Adamalów – w tym samym turnieju brązowy medal zdobył tata Jacka, Szymon, z wynikiem 5 punktów, a w rozgrywanym równolegle turnieju szachów szybkich wziął udział młodszy brat Jacka, Tomek, zdobywając 3 punkty w 6 partiach. Tomek (rocznik 2010) zajął 8 miejsce w kategorii wiekowej dla rocznika 2008 i młodszych.
P_20160220_154717 P_20160228_154333