„Ślubuję być dobrym Polakiem, …”

Duma, wzruszenie i wdzięczność

Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (…)” – te i wiele innych ślubów złożyli dziś uczniowie NSP „ŹRÓDŁA

A wszystko dlatego, że w naszej szkole połączono dwa wielkie święta: Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie na Żaczka i Ucznia. W środę rano w holu szkoły zebrała się cała społeczność szkolna – grono pedagogiczne, uczniowie i ich rodzice, by uroczyście przyjąć nowych kolegów, a także z całego serca podziękować podziękować nauczycielom za ich pracę, trud, serce okazane dzieciom i rodzicom, a także niezwykły profesjonalizm.

Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klasy „O”, którzy pod opieką swojej wychowawczyni, Ewy Kornackiej, powiedzieli wierszyki i zaśpiewali piosenki. Po gromkich brawach najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie przed całą społecznością szkolną, a także zostali pasowani na Żaczka.

Następnie przyszła kolej na występy pierwszoklasistów, którzy po zakończeniu zabawnego programu artystycznego przygotowanego przez panią Kingę Stankiewicz, również złożyli ślubowanie, zostali pasowani na uczniów i otrzymali legitymację szkolną.

Po występach uczniowie i rodzice złożyli najserdeczniejsze życzenia gronu pedagogicznemu i wręczyli podarunki, jakimi były pomoce naukowe.

Po części oficjalnej zebrani rozeszli się do klas, gdzie czekał na nich słodki poczęstunek. Dumni rodzice mieli wtedy czas na integrację między sobą.

Po tak uroczystym, pełnym wzruszeń, dumy i radości dniu, z pewnością uczniowie jeszcze chętniej będą maszerować do szkoły.

DZIĘKUJEMY 🙂

Monika Augustyniak