Oni to uwielbiają…

Metodniki w 1B, jak z nich korzystać, czyli o pomocy w nauczaniu w wielkim skrócie.

Klasa 1B otrzymała metodniki, u dzieci pełna radość i wielka chęć skorzystania… Metodnik to pomoc w nauczaniu, która może być wykorzystywana na każdym poziomie nauczania. Zawiera w sobie kilka technik :

1. Światła, informują nauczyciela o dobrym rozumieniu materiału (kolor zielony), o wątpliwościach (kolor żółty), o potrzebie pomocy (kolor czerwony).

2. Karty A, B, C, D umożliwiają wybór jednej z czterech odpowiedzi.

3. Białe tablice umożliwiają zapisanie odpowiedzi ścieralnym flamastrem.

4. Zakaz podnoszenia rąk- dzięki tej karcie wszyscy uczniowie „zmuszeni” są do poszukiwania odpowiedzi, a nauczyciel losowo wybiera kogoś do odpowiedzi.

Dzieci z 1B bardzo szybko pojęły do czego służą metodniki i jak na nich pracować. Zobaczcie sami ? ….

Ależ oni są kreatywni i pomysłowi! Niech to pokaże historyjka z dzisiejszego dnia. Dzieci zostały zapoznane z pracą na metodniku, do czego służy, jak go używać itd… Kiedy weszłam na j.angielski, żeby sprawdzić jak sobie radzą, zobaczyłam, że sześcioro dzieci ma otworzoną czerwoną kartę. Ponieważ był to początek lekcji, i nie został wprowadzony nowy materiał, którego mogliby nie rozumieć, zdziwiłam się. Spytałam więc : dlaczego macie otwarte czerwone karty ? Odpowiedział jeden uczeń : mówiła Pani, że czerwoną kartę otwieramy, gdy chcemy pomocy, a mnie boli brzuch z głodu. Na co inni : mnie też, mnie też, i mnie…. Padłam ? . Kocham ich mocno ! Ewa Jędrzejewska