Drużyny Kreatywności

W tym roku po raz kolejny ochotnicy w naszej szkole podejmą rękawicę i wystąpią w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności. XIII edycja tej olimpiady odbędzie się w dniach 11-13 marca 2018 r. we Wrocławiu. Od kilku tygodni ochotnicy pracują pełną parą. Pod batutą trenerki Agnieszki Caban, przy pełnym wsparciu rodziców i sympatyków przygotowują się do wyzwań, które nie nich czekają.

Na naszym kole kreatywności uformowały się 3 drużyny. Przez kilka miesięcy będą rozwijać swoją kreatywność, ćwiczyć umiejętność pracy zespołowej oraz twórczego rozwiązywania problemów w praktyce wykorzystując nowatorskie metody i techniki myślenia twórczego. Zdobytą wiedzę i umiejętności sprawdzą w nauce szkolnej, a stworzone przez siebie rozwiązania zaprezentują podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności. Zwycięskie drużyny reprezentują Polskę podczas Światowej Olimpiady Kreatywności w Stanach Zjednoczonych.

„Dzisiejsi uczniowie kilka razy w swoim życiu zmienią zawód, dlatego będą potrzebowali różnorodnych umiejętności. Celem kształcenia nie jest jedynie zapamiętywanie informacji i zdobywanie wiedzy. Jest nim nauka pracy w zespole, nauka „uczenia się” i zasady DI: współpraca, myślenie krytyczne i twórcze rozwiązywanie problemów”. 

(D.R. WIDDER, Uniwersytet Filadelfia)

Dla Państwa kilka ujęć z pracy naszych olimpijczyków: