Nasi Aniołowie

2 października obchodziliśmy Święto Aniołów Stróżów. Podczas lekcji religii we wszystkich klasach p. Krystyna, nasza katechetka podjęła z dziećmi ten temat.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt, że w naszej szkole w tym roku szkolnym uczniowie klasy VII otoczyli szczególną opieką najmłodszą klasę. Każdy siódmoklasista  opiekuje się jednym uczniem z klasy startowej. Ta opieka polega na szczególnej trosce, zainteresowaniu swoim podopiecznym, tak aby czuł się on w szkole bezpiecznie i wiedział, że ma tutaj kogoś wyjątkowo bliskiego, kto czuwa nad nim jak Anioł Stróż.

Jestem bardzo dumna z moich wychowanków, że z takim zapałem podjęli na początku roku to wyzwanie i czuwają nad naszymi żaczkami. Oni dokładnie tak jak zerówkowicze zaczęli przygodę ze ŹRÓDŁAMI we wrześniu, jednak ochoczo dzielą się swoim doświadczeniem i dają ciepło młodszym kolegom i koleżankom. To wsparcie docenili oczywiście uczniowie klasy startowej. W dniu Święta Aniołów Stróżów odwiedzili klasę siódma, żeby podziękować uśmiechem i własnoręcznym upominkiem swoim opiekunom. Każdy Anioł z siódmej klasy został doceniony i uściskany przez swojego podopiecznego.

Dziękujemy Pani Ani Klepaczce za przygotowanie z uczniami klasy startowej tej miłej niespodzianki!

Renata Adamala