Z życia klasy III

Ostatnie tygodnie po feriach były dla klasy III okresem zarówno wytężonej nauki jak i przygód. Uczniowie z dużym zaangażowaniem omawiali lekturę ,,Dzieci z Bullerbyn”. Stworzyli m.in. mapy Bullerbyn, szczegółowe opisy bohaterów i okładki do książek Astrid Lindgren. Wymyślili także własne zabawy, jakie mogliby zaproponować dzieciom z Bullerbyn. W minionym tygodniu trzecioklasiści stali się również wynalazcami! W nawiązaniu do tematów dotyczących słynnych wynalazców i ich dzieł, uczniowie skonstruowali swoje wytwory. Zwieńczeniem pracy chłopców stały się roboty roznoszące cukierki (dosłownie) – Migo i Neymar. Dziewczynki utworzyły m.in.maszynkę do zaparzania herbaty.

23 lutego klasa pojechała do Warszawy w celu zwiedzania Sejmu RP i Zamku Królewskiego. W Sejmie mieliśmy okazję obejrzeć salę plenarną, hall główny i kaplicę sejmową. Przechadzając się zaś po Zamku podziwialiśmy m.in. Salę Tronową, Pokój Marmurowy czy Salę Wielką:)

Składamy gratulacje Karolowi, Piotrusiowi i Jasiowi za osiągnięcia w konkursie matematycznym Leon (edycja jesienna)! Chłopcy uzyskali: Karol – 7, Piotr – 10 i Jaś – 13 miejsca w kategorii klas III w Polsce.

Katarzyna Czeczott