Znakomity wynik naszych szachistów w Eliminacjach Mistrzostw Polski

W dniach 11-15 września w Suchedniowie odbyły się Międzywojewódzkie Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów. Wśród zawodników z województw łódzkiego i świętokrzyskiego znalazło się troje naszych uczniów.

Uczeń klasy piątej Filip Nowicki zaprezentował się tak, jak należało się tego spodziewać po faworycie grupy chłopców do lat 11 i zakończył turniej na pierwszym miejscu, bez porażki, zdobywając 7 punktów na 9 możliwych. Wynik ten oczywiście gwarantuje mu występ w przyszłorocznym finale Mistrzostw Polski. Oprócz tego, Filip wypełnił pierwszą z dwóch norm na pierwszą kategorię szachową.
W grupie do lat 9 wystąpiło dwóch uczniów klas pierwszych, Tomek i Wojtek Adamalowie. Jako siedmiolatkowie z powodzeniem rywalizowali w grupie chłopców do lat 9. Tomek zajął czwarte miejsce z wynikiem 6 punktów i również zakwalifikował się do przyszłorocznego finału. Wojtek zdobył 4 punty, co wystarczyło do zajęcia 11 miejsca oraz podwyższenia kategorii szachowej na trzecią, jednak nie wystarczyło do zdobycia awansu do turnieju finałowego.
W przyszłorocznym finale Mistrzostw Polski w weźmie również udział uczeń klasy czwartej Jacek Adamala, który nie brał udziału w eliminacjach, ponieważ ma już zapewniony awans do finału na podstawie wyniku w zeszłorocznych finałach (Jacek był trzeci w Polsce w swoim roczniku).
Wszystkim naszym szachistom gratulujemy znakomitego wyniku, zachęcamy do wzmożonego wysiłku na treningach i życzymy dalszych sukcesów.
Filip i Tomek są podopiecznymi arcymistrzyni Joanny Majdan, a trenerem Wojtka jest Krzysztof Sitarek. W trakcie turnieju opiekę trenerską nad młodszymi szachistami sprawował nasz nauczyciel szachów i W-F, Robert Chojnowski.