Beata Kowalska

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku biologia o specjalizacji mikrobiologia na Uniwersytecie Łódzkim. Jestem pracownikiem naukowym na stanowisku adiunkta w Instytucie Ogrodnictwa, gdzie prowadzę badania dotyczące mikrobiologii gleby, fitopatologii i ochrony roślin. Bardzo lubię pracę z młodzieżą i dziećmi. Traktuję ją jako moją pasję, ale jednocześnie jako nowe doświadczenie pełne wyzwań i wymagań. Na lekcjach biologii staram się pokazać piękno otaczającego nas świata poprzez obserwacje, eksperymenty i metody badawcze. Chcę, aby uczeń poczuł się jak prawdziwy naukowiec odkrywający coś ekscytującego. Cieszy mnie każdy błysk w oko dziecka wyrażający zainteresowanie, dociekliwość i chęć poznawania czegoś nowego.
Zajmuję się także popularyzatorstwem wiedzy, przekazując wyniki własnych badań naukowych w postaci publikacji popularnonaukowych w czasopismach m.in. „Biologia w Szkole”, „Działkowiec”, „Hasło Ogrodnicze”. Zachęcam do lektury moich artykułów.
Czas wolny spędzam z rodziną podróżując po Polsce i odkrywając nowe jej zakątki. Uwielbiam ruch na świeżym powietrzu – latem spacery, wędrówki po górach, spływy kajakowe, a zimą – szusowanie po stokach narciarskich. Moje hobby to także muzyka, taniec i książki.