Ta Szkoła jest po prostu REWELACYJNA!

Wybierając szkołę dla naszego siedmioletniego syna najistotniejsze było dla nas jego dobro. Chcieliśmy, żeby w szkole czuł się bezpiecznie i by był wspierany w procesie kształcenia. Szukaliśmy szkoły, która przełamuje dotychczasowe istniejące stereotypy. Pragnęliśmy, aby nasz syn był w szkole nie „kolejnym dzieckiem”, ale aby dostrzeżono i uszanowano jego indywidualność, wrażliwość, talenty. Oczekiwaliśmy od szkoły, że nie będzie bezduszną instytucją realizującą program, ale realnym partnerem dla nas rodziców w kształceniu i wychowywaniu naszego dziecka. Taką szkołą jest właśnie Szkoła Źródła. W tej szkole nasz syn nie jest anonimowy, a my rodzice jesteśmy traktowani, jak partnerzy i oboje jesteśmy angażowani w proces kształcenia naszego syna. Mamy wspaniałą Panią opiekun, która służy nam wsparciem. Dzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami nie tylko dotyczącymi aspektów dydaktycznych, ale również wychowawczych. Dzięki temu nasz syn ma nie tylko zapewniony wysoki poziom nauczania, ale i opiekę psychomotoryczną dostosowaną do jego indywidualnej dojrzałości. Program obowiązkowy realizowany jest w sposób zdecydowanie ciekawszy niż w innych szkołach. Pani Dyrektor wraz z kadrą pedagogiczną dbają by dzieci coraz lepiej przyswajały wiedzę szkolną, coraz lepiej orientowały się w zjawiskach otaczającego życia i coraz rozumniej działały. Umiejętnie aktywizują dzieci do działania. Uczą norm społecznych oraz, jak należy właściwie postępować.

Szkoła oferuje również mnóstwo zajęć dodatkowych, każdy znajdzie coś ciekawego dla swojego dziecka. Zajęcia są prowadzone w sposób bardzo interesujący. Nasz syn wprost nie może doczekać się następnych. Zaangażowanie nauczycieli niespotykane, zawsze uśmiechnięci, wyrozumiali.

Kolejny ważny aspekt – dzieci wychodzą na dwór, żeby się dotlenić, i to bez względu na porę roku. Bardzo ważne jest też to, że nasz syn jest właściwie edukowany religijnie. Zajęcia z religii prowadzone są wręcz fantastycznie. Syn ma wskazywane prawidłowe i pozytywne wzorce – co jest niezmiernie ważne. Uważamy, że jeśli syn będzie miał prawidłowo ukształtowany „kręgosłup moralny”, to będzie umiał postępować zgodzie z własnym sumieniem z zachowaniem właściwego systemu wartości.

Ta Szkoła jest po prostu REWELACYJNA! Nie wyobrażamy sobie, by nasz syn uczył się gdzie indziej.

Teresa i Łukasz Firlej – rodzice Filipa