SZKOŁA RODZICÓW – zapraszamy na 1-sze spotkanie

171744__krSerdecznie zapraszamy na spotkanie grupy chętnych rodziców, którzy ukończyli „Szkołę dla Rodziców i Wychowawców”, które odbędzie się 10 stycznia (sobota) o godzinie 10.00 w siedzibie naszej szkoły. Grupę można roboczo nazwać „Grupą wsparcia”, a jej zadaniem jest w skrócie to, by treści poruszone podczas „Szkoły dla Rodziców…” nie umarły lub nie umarły zbyt szybko:-).

Poniżej praca domowa jaką dostały grupy na ostatnim spotkaniu ostatniej edycji „Szkoły dla Rodziców…”. Myślimy, że to nią właśnie podzielimy się na pierwszym spotkaniu, na którym także ustalimy co dalej.

1. Z tematu „Wychowanie – wydobywanie” : Wybierz 3 cechy charakteru lub 3 pożądane zachowania, które chciałbyś/chciałabyś wyrabiać w dziecku. Spośród 3 wybierz 1, na której będziesz się koncentrować. Za każdym razem, kiedy pojawi się pożądana cecha, uciesz się nią. Gdy pojawi się niepożądana, powstrzymać się od komentowania.

2. Z tematu „Dobra pochwała”: Za co nigdy nie podziękowałam/podziękowałem (mężowi, żonie, dziecku, rodzicom)? Napisz list do każdego z nich, w którym podziękuj za to, co sobie uświadomisz. („Uświadomiłem sobie, że nigdy nie podziękowałem Ci za to, że…”).