Danuta Zglińska

dzglJestem emerytowaną nauczycielką muzyki. Podczas całej mojej kariery pracowałam na różnych szczeblach nauczania: przedszkole, szkoła podstawowa gimnazjum, liceum i szkoła muzyczna. W każdej ze szkół prowadziłam chór,a nawet małe zespoły instrumentalne. Sama gram na skrzypcach, mandolinie, akordeonie, pianinie i słabiej na gitarze. Uwielbiam śpiew a cappella, dlatego prowadziłam i dyrygowałam takimi chórami. Wyśpiewaliśmy nawet pierwsze miejsce w województwie w konkursie chórów a cappella.
Z wielkim zapałem prowadziłam drużyny harcerskie, zaczynając od zuchów , a tu bardzo mi było pomocne moje wykształcenie muzyczne.
Obecnie śpiewam w chórze w głosie sopranów. Często goszczę jako juror w konkursach pieśni i piosenek dla dzieci i młodzieży.