Konrad Siek

Jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci, 15 letniego Dawida i 8 letniej Marysi. Mieszkamy w Mysłakowie w przepięknej gminie Nieborów. Ukończyłem historię na Uniwersytecie Łódzkim broniąc pracy magisterskiej pt. „Wizerunek Mikołaja II w świetle Czasu krakowskiego 1894-1904” i od 2001 roku pracuję w szkole, jako nauczyciel historii i plastyki. Początkowo w gimnazjum później też szkołach podstawowych. W tym okresie ukończyłem studia podyplomowe ze sztuki obroną pracy pt. „Wykorzystanie obiektów architektury regionu w procesie dydaktycznym – na lekcjach plastyki w gimnazjum” i informatyki dla nauczycieli. Jestem nauczycielem mianowanym.
Zawód nauczyciela i nauczanie historii zawsze było moją pasją. Jako nauczyciel organizowałem ciekawe wycieczki szkolne, imprezy jubileuszowe i konkursy przedmiotowe.
Moje hobby to historia współczesna, zagadnienia regionalne, śpiew, doglądanie przydomowego ogródka, pieczenie chleba oraz rodzinne wyjazdy. Wycieczki lokalne rowerowe i wyjazdy ogólnopolskie, podczas których poznajemy historię, zabytki i przyrodę naszego regionu i Polski.
Udzielam się społecznie, jestem nadzwyczajnym szafarzem, członkiem parafialnego chóru w Bednarach i Stowarzyszenia Rozwoju Bednar i okolic. Należę również do grona fundatorów założycieli Fundacji na Rzecz Wspierania Rodziny „Źródła”, która jest inicjatorem powstania Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Źródła”. W naszej szkole uczę historii.