Agnieszka Caban

Jestem szczęśliwą żoną Marka i mamą Weroniki, Maćka, Kuby, Ani i Jasia.
Ukończyłam studia na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, ale w ostatnim czasie postanowiłam poszerzyć swoje wykształcenie w dziedzinie pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, co jest dużo bliższe memu sercu i zainteresowaniom.
Od dzieciństwa fascynuje mnie literatura i sztuka. Jestem gorącą propagatorką książek, przez kilka lat prowadziłam własną księgarnię. Uwielbiam czytać sobie oraz własnym dzieciom, chętnie udzielałam się też w przedszkolu. Od lat fascynuje mnie również gra aktorska, pantomima i recytacja. Byłam więc pilną uczennicą na zajęciach aktorskich w MDK, kółka recytatorskiego, akademii tańca 4-20 oraz specjalnym szkoleniu z gry pantomimicznej w Bresci we Włoszech. Zdobyte umiejętności wielokrotnie wykorzystywałam w czasie występów w grupie teatralnej „Truskawkowi Rodzice” działającej przy Przedszkolu nr 4 w Skierniewicach, w grupach pantomimicznych, skierowanych głównie do dzieci i młodzieży, podczas recytacji poezji na licznych wydarzeniach kulturalnych, a także w czasie prowadzenia – w roli konferansjera – różnego rodzaju imprez kulturalnych.
Uwielbiam kontakt z dziećmi, twórcze spędzanie z nimi wolnego czasu, wymyślanie różnego rodzaju zabaw, głośne czytanie i rozmowy o książkach. Wielokrotnie miałam okazję animować grupy dziecięce i młodzieżowe na wyjazdach wakacyjnych i rekolekcyjnych.
Moją szczególną pasją jest czytanie. Bardzo chętnie dzielę się nią z dziećmi – także na zajęciach Programu Głośnego Czytania w szkole „Źródła”, dobierając nasyconą wartościami i dostosowaną do ich potrzeb, wieku oraz zainteresowań, literaturę dziecięcą. Robię to tym chętniej, że jest to przysłowiowy „ostatni dzwonek”, by „zarazić” je miłością do książek, zamiast do mrugających i bezrefleksyjnych obrazków w TV czy na monitorze komputera.