Apel z okazji 3 maja

Tuż przed długim weekendem majowym społeczność Szkoły Źródła spotkała się na uroczystym apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie, pod hasłem ,,Majowa nadzieja” przygotowała klasa VII pod opieką Pani Małgorzaty Bielawskiej oraz Pani Moniki Lusy. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny łączący elementy przedstawienia teatralnego, recytacji oraz śpiewu. Pomimo tremy fantastycznie sobie poradzili z tym zadaniem, co było widać po zainteresowaniu ze strony publiczności.
Następnie Wicedyrektor Pani Agnieszka Caban ogłosiła wyniki akcji ,,Biegany 3 Maja”, w której wzięli udział chętni uczniowie z klas: IV, VI i VII. Uczestnicy mieli za zadanie wyszukać poprawne odpowiedzi na pytania dotyczące czasów panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz zakodować swoją kartę odpowiedzi w określonym czasie. Z racji faktu, że była to pierwsza edycja zmagań postanowiliśmy uhonorować tytułami ,,mistrza” wszystkie osoby, które wykonały poprawnie całe zadanie, a były to: Monika Bielawska (klasa IV), Szymon Rutkiewicz (klasa IV), Zuzanna Salamon (klasa VII), Maja Wojciechowska (klasa VI) i Joanna Wójcik (klasa VII). Gratulujemy również pozostałym uczestnikom ,,bieganki”, czyli: Tomaszowi Adamali (klasa VI), Jackowi Bibikowi (klasa VI), Gabrielowi Gołębiowskiemu (klasa VI), Karolinie Łopatce (klasa IV), Zofii Maniakowskiej (klasa IV) oraz Annie Tokarzewskiej (klasa VII).
Obchody rocznicy uchwalenie Konstytucji uczciliśmy również w klasach I-III, gdzie uczniowie rozwiązywali krzyżówki zawierające hasła dotyczące Polski, w tym jej geografii i historii. Wszyscy uczestnicy perfekcyjnie rozwiązali przygotowane łamigłówki.
Przypominamy, że jeszcze przez kilka dni można zapoznać się z informacjami umieszczonymi na gazetce tematycznej, która znajduje się na szkolnym korytarzu.
Serdecznie dziękujemy za pomoc Panom: Mateuszowi i Arturowi (pomoc przy nagłośnieniu) oraz Robertowi (opieka nad sztandarem szkoły).
Wszystkich zapraszamy na fotorelację z apelu i wydarzeń poprzedzających świętowanie kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.