Cele, projekty, zaraźliwe pomysły…

Dziękujemy naszemu koledze – Miłoszowi za przeprowadzenie fascynującej lekcji typu „dzieci uczą dzieci”  z osobiście przygotowaną prezentacją o makietach i dioramach, a także z własnoręcznie zbudowaną makietą domu. Co to było za skuteczne zarażanie nas   pasją połączoną z przekazywaniem wiedzy. Nasza klasa przy tej okazji przypomniała sobie co to jest skala, jakie materiały oraz w jaki sposób można wykorzystywać do majsterkowania i w jakim celu wykonuje się makiety i dioramy. To nie wszystko. Podziwialiśmy zdjęcia dioram z całej Polski od scen batalistycznych, misternie przedstawionych miast, wsi, tras kolejowych, a nawet pożarów. Kolega bardzo nas zainspirował swoim celem tutorialowym, którym zechciał się z nami podzielić. Zapragnęliśmy wspólnie przeżyć podobną przygodę. Przygotowujemy się teraz do zaprojektowania i zbudowania dwóch dioram klasowych: dużego, nowoczesnego miasta oraz małej wioski pełnej zwierząt gospodarskich. Każdy z nas ma tyle ukrytych zdolności! Jak dobrze się nimi dzielić i je rozwijać. Czyż nie po to m. in. spotykamy się w szkole?
A może Wy też do nas dołączycie? Powstałoby wielka, imponująca dioram „Źródeł”…