Cześć i chwała bohaterom!

W piątek (31.08 br.) w przeddzień 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej o godz. 12.00 na cmentarzu św. Józefa delegacja naszej szkoły wraz z prezydentem miasta oddała hołd bohaterom września 1939 r. Zapalono znicze oraz złożono wiązanki kwiatów na grobach bohaterów: kpr. Eugeniusza Jażdża – Westerplatczyka, mjr. Teofila Bonieckiego, kpt. Mieczysława Hali, por. Mariana Himmela – poległych w bitwie nad Bzurą oraz płk. Adama Nadachowskiego, który zginął w bitwie pod Jeżowem. Podczas uroczystości p. Piotr Paradowski ze Stowarzyszenia Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty przybliżył nam sylwetki bohaterów. Kilka słów wspomnień usłyszeliśmy również od p. Kazimierza Figata. Zwieńczeniem spotkania było udekorowanie grobów poległych.

Dziękujemy naszej delegacji: Oliwii, Karolinie, Jackowi, Wojtkowi i Tomkowi oraz Rodzicom za udział w uroczystości.

R.A.