Grzybobranie i zaginione skarpetki

Dzień Chłopaka w IIIA pozostawi w nas niezatarte wspomnienia! Dziękujemy Państwu Monice i Marcinowi Walasom za zaproszenie nas na prawdziwe grzybobranie. Lenka pokazała nam jak prawidłowo zbierać grzyby by nie uszkodzić grzybni. Chłopcy otrzymali od dziewczynek specjalne ramki ze zdjęciem i podpisem Chłopak na schował z IIIA! i wypisanymi mocnymi stronami, a także własnoręcznie upieczone ciasteczka, mufinki i ciasto. Po fascynującym grzybobraniu w lesie i sukcesach w zbieraniu każdego bez wyjątku, kiełbaski z grilla smakowały wybornie. Żadnych niejadków nie stwierdzono. Ale to jeszcze nie wszystko! Nasza lektura „Przygody dziesięciu skarpetek” zapewniła nam wyjątkowe wrażenia dzięki grze terenowej. Poszukiwanie zagubionych skarpetek dostarczył tyle zabawy i radości! Specjalne zadania do wykonania zaangażowały każdego bez wyjątku! Każdy odnalazł i uratował swoją skarpetkę. W dodatku wciąż po lesie dookoła nas krążył Kapitan Hak. Przysporzył nam sporo wrażeń i dreszczyków emocji. Nikogo nie porwał, ale jak do nas pomachał to słychać nas było chyba w Skierniewicach. Aha! Nasze koszyki wróciły pełne prawdziwków, podgrzybków, borowików, koźlarów i maślaków. Wszyscy zasługują na certyfikat grzybiarza bez dwóch zdań! Przydałby się jeszcze certyfikat bajarza, bo dzieci snuły takie opowieści z kartami Saga, że Andersen by się nie powstydził!

A.C.