Hojność w teorii i praktyce

Grudzień to jeden z ulubionych miesięcy w naszej szkole. To czas kiedy w szczególny sposób pracujemy nad hojnością. Każda klasa ma coś specjalnego. Dziś mogliśmy zobaczyć kilka ciekawych rzeczy…

W klasie 4 dzieciaki w grupach podjęły rozważania na temat okazywania hojności i planów jak nad nią pracować w najbliższych tygodniach.

Klasa 3B przybliżyła na dzisiejszych zajęciach czas adwentu, czas oczekiwania, również na te małe przyjemności. Cnota hojności uwidoczniła się w działaniu. Wzajemna pomoc, współpraca, doradzanie, pożyczanie materiałów plastycznych i miłe słowa wobec siebie, utwierdzają tylko w tym, że w każdym kolejnym dniu hojności będzie więcej…
Klasa 3A również podjęła burzę mózgów na temat znaczenia hojności i różnych przejawów okazywania. Do tego wszyscy będą się dobrze bawić z kalendarzem adwentowym, który codziennie odkrywa kolejne zadania do wykonania… Wszystko po to, by w praktyce nauczyć się hojności na różne sposoby, choćby dziś kiedy popłynęły podziękowania dla dyrekcji i pracowników sekretariatu za ogromną pracę dla całej społeczności szkolnej:)
Przed nami kolejne dni w działaniu. Na pewno będzie o czym pisać:)