Jak lubimy się uczyć?

W tym roku szkolnym klasy 4-7 przyglądają się swoim sposobom na zdobywanie wiedzy. Raz w miesiącu na godzinie wychowawczej podejmujemy temat samodzielnego uczenia się. Na początek zmierzyliśmy się z tym, co nam pomaga i przeszkadza w procesie uczenia, dzieliliśmy się metodami i technikami, które jak dotąd nam się sprawdzają. Pamiętamy też o okolicznościach i warunkach otoczenia, o zdrowym stylu życia… Dlatego na zajęciach pojawiły się zdrowe przekąski, a przerwy międzylekcyjne pozwalają na więcej ruchu. Już widzimy efekty:) Przekonaliśmy się też, jakie są nasze preferowane style uczenia się. Wiemy, że warto eksperymentować i szukać nowych rozwiązań. Dlatego warto było zrobić dobową analizę czasu – to ćwiczenie pokazało gdzie warto poczynić zmiany… Krok po kroku doskonalimy się…

R.A.