Klasa startowa odwiedziła aptekę

Klasa startowa odwiedziła aptekę.
W środę 10.04.2019r. uczniowie z klasy startowej wraz z Paniami Lidią i Agnieszką (mamą Antka) odwiedzili Aptekę „Rawka”. Celem wycieczki było poznanie pracy aptekarza, wyglądu i wyposażenia apteki oraz asortymentu leków. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka (mama Paulinki) opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała jakie lekarstwa oraz witaminy można kupić. Dzieci miały okazję obejrzeć różne preparaty lecznicze, kosmetyki i witaminy. Pod nadzorem Pani Marzeny mogły również przygotować krem. Dzieci zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Pani farmaceutka wytłumaczyła, co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Na koniec wizyty dzieci otrzymały słodkie upominki oraz puzzle. Serdecznie dziękujemy Państwu Tokarzewskim (rodzicom Paulinki) oraz pracownikom apteki za niezwykle ciepłe przyjęcie grupy zerowiaków.
Lidia Seligowska