Konkurs o Mikołaju Koperniku

W czwartek (13.04.2023r.) w naszej szkole odbył się etap miejski Międzyszkolnego Konkursu Historycznego o Mikołaju Koperniku, którego byliśmy organizatorami. Uczniowie z trzech skierniewickich szkół (Niepubliczna Szkoła Podstawowa ,,Źródła” im. Św. Stanisława Kostki: Monika Bielawska, Karolina Łopatka; Szkoła Podstawowa nr 7 im. Kornela Makuszyńskiego: Maciej Jacak, Laura Kumosińska; Szkoła Podstawowa im. Ks. Stanisława Konarskiego: Antonina Boryna, Hanna Szychowska) zmierzyli się z testem sprawdzającym nie tylko ich wiedzę o życiu astronoma, ale również o czasach mu współczesnych. Przez 60 minut rozwiązywali krzyżówkę, zmierzyli się z datami, odgadywali o jakiej postaci mowa, zastanawiali się nad zadaniem typu: prawda/fałsz. Wykazali się także umiejętnościami wyszukiwania informacji na mapie, drzewku genealogicznym oraz w tekście źródłowym. Uczestnicy uzyskali bardzo dobre wyniki i dlatego jury zgodnie zadecydowało o przyznaniu dwóch II miejsc. Poniżej podajemy ostateczne wyniki: I miejsce: Laura Kumosińska II miejsce: Antonina Boryna, Karolina Łopatka III miejsce: Hanna Szychowska Po zakończeniu zmagań na uczniów i nauczycieli czekał słodki poczęstunek, dyplomy oraz upominki, które wręczyła nasza Dyrektor Pani Anna Jasińska. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy oraz umiejętności i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie w niepomniejszonym składzie.