Mali-wielcy Patrioci…

W dniu 30.10.2019 kl. 3B wraz z wychowawczynią i naszą kochaną Panią praktykantką Wiolą, wybrała się do Muzeum Historycznego Skierniewic. Dołączył do nas Pan Dyrektor, za co bardzo dziękujemy. Nasza wizyta miała swój cel. Po zajęciach musieliśmy odgadnąć hasło zajęć, składające się z rzeczownika i przymiotnika. W muzeum bardzo ciepło przywitała nas Pani Małgosia Duda, a naszym przewodnikiem był pasjonat historii Pan Piotr Paradowski. Obejrzeliśmy wspaniale przygotowane prezentacje, dzięki którym poznaliśmy bohaterów Skierniewic, tych młodych (niewiele starszych od nas) , i tych trochę starszych. Opowiadane przez Pana Piotra historie, zrobiły na nas takie wrażenie, że nikt nie rozmawiał, każdy chciał dowiedzieć się jak najwięcej. Po zajęciach, których hasłem był „Patriotyzm lokalny”, zwiedziliśmy muzealne wystawy. Nikt nie chciał wracać, tak bardzo nam się podobało. Utkwiły nam w pamięci i w sercach słowa : JESTEM DUMNY ŻE JESTEM POLAKIEM. Tacy z nas mali-wielcy Patrioci. Dziękujemy Muzeum Historycznemu Skierniewic za wspaniale zorganizowaną lekcję, bo wszyscy tworzymy historię.

Ewa Jędrzejewska i uczniowie kl. 3B