Miasto i wieś – przygoda z tworzeniem dioramy…

Dziękujemy Miłoszowi za kolejną lekcję z cyklu „Dzieci uczą dzieci”. Wszyscy byli zaangażowani we współpracę, kreatywni, precyzyjni, a efekt końcowy zapiera dech w piersiach… Takie dioramy to świetny sposób na rozwój wiedzy i umiejętności nie tylko w dziedzinie plastyki i techniki, ale również matematyki, przyrody, czy sprawności na polu społecznym. To nic, że w trakcie pracy zrobił się straszny bałagan. W naszych sercach i głowach wszystko jeszcze lepiej się poukładało nie tylko dzięki tak dobrej wzajemnej współpracy, ale i dlatego, że przybyło nam sporo wiedzy i umiejętności. To co widzicie jest inwencją twórczą naszych uczniów. Oni kochają tworzyć, wymyślać, konstruować. Wszak dzieci są bardziej kreatywne od dorosłych… Przenigdy nie zabijajmy w nich tego daru… Praca projektowa po raz kolejny dała nam tak wiele satysfakcji, radości i okazji do rozwijania swych talentów i pasji…