Otwarcie ogródka meteorologicznego

20 listopada 2019 roku w naszej szkole nastąpiło uroczyste otwarcie ogródka meteorologicznego. Ogródek powstał dzięki funduszom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu „Ekopracownia pod chmurką”. W tym dniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w prelekcji poświęconej przyrządom meteorologicznym wykorzystywanym na stacjach pogodowych. Co i jak można zmierzyć i zbadać w pogodzie? Jakie urządzenia służą do pomiarów? Jak działają termometry cieczowe? To tylko niektóre zagadnienia, które poruszył dziś z dziećmi p. Wojciech Frączek, nauczyciel przyrody i geografii. Pasjonująca prezentacja i eksperyment zwieńczone zostały uroczystym otwarciem naszej szkolnej stacji meteorologicznej. Po wysłuchaniu prelekcji spotkaliśmy się na terenie Ekopracowni, gdzie w ogródku meteorologicznym odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi przez Dyrektora Szkoły.