Paczuszka dla maluszka 2023 ruszyła!

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza wszystkich ludzi o  dobrym sercu do wsparcia tegorocznej akcji „Paczuszka dla maluszka”!

Akcja polega na tym, że dobroczyńca zabiera z choinki stojącej na szkolnym korytarzu bombkę a kładzie pod choinką paczkę ze swoim podarunkiem dla potrzebujących pomocy. W tym roku w ramach akcji zbieramy dary dla dzieci z Domu Dziecka „Schronienie Zbocze” w Łodzi.

W tym Domu Dziecka mieszka 36 podopiecznych w wieku od 6 miesięcy do 18 lat. Potrzebne są  przede wszystkim: środki chemiczne i czystości (mydło w płynie, papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki suche i mokre, pampersy rozmiar 6, płyn do prania i do płukania, także dla alergików, kostki do zmywarki, proszki i mleczka do czyszczenia sanitariatów).

Dzieci ucieszą się także ze słodyczy, przekąsek, napojów, soków i oranżady na święta i sylwestra. Starsze dzieciaki będą wdzięczne za dobrej jakości klej do papieru, pastele, kolorowe bloki techniczne i teczki na gumkę, a także pendrive’y i jednorazowe zastawy urodzinowe – talerzyki, kubeczki i serwetki.

Nasza zbiórka trwa do piątku 15 grudnia. Już dziś serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji!