Pielgrzymowali na Jasną Górę

W środę 8 maja odbyła się pielgrzymka uczniów klas VIII i VI do sanktuarium na Jasną Górę, by prosić Matkę Boską o światło oraz dary Ducha Świętego na czas egzaminów oraz wyboru szkoły średniej a dla szkoły o Boże prowadzenie w pracach wykończeniowych nowego budynku. W pielgrzymce wzięło udział 15 uczniów, 4 rodziców oraz opiekunowie: p. Agnieszka Porczyk, p. Anna Migiel i p. Małgorzata Bielawska.

O godz. 9.30 uczestniczyliśmy we mszy świętej odprawianej w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Po mszy każdy mógł przez chwilę popatrzeć w oczy Maryi i powierzyć jej swoje sprawy. Następnie uczniowie wraz z przewodnikiem zwiedzili Bazylikę, skarbiec i muzea. Uczniowie mieli też czas wolny na samodzielne zwiedzanie, wejście na wieżę czy zakup pamiątek. Zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu.