Pierwszy dzień wiosny na sportowo

W dniu 21.03.2019 r. w pierwszy Dzień Wiosny uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Źródła” w Skierniewicach wzięli udział w niecodziennych rozgrywkach sportowych.

Klasy starsze: V, VI i VIII od samego rana rywalizowały w takich konkurencjach jak skok w dal, biegi na czas, rzut woreczkiem do celu, skok na skakance i przeciąganie liny. Ostatecznie po podsumowaniu wszystkich punktów w kategorii dziewczęta zwyciężyły:

I miejsce – Katarzyna Falandysz

II miejsce – Anna Bibik

III miejsce – Hanna Wojciechowska,

zaś w kategoria chłopcy najlepsi okazali się:

I miejsce – Filip Nowicki

II miejsce – Maciej Caban

III miejsce – Szymon Czerwiński.

Wielkie emocje towarzyszyły także uczniom młodszym, z klas S-IV, którzy około godziny 11.00 wystartowali w przełajowym Biegu Wiosny. Na różnej długości dystansach dzielnie rywalizowały, w swoich kategoriach wiekowych, dziewczynki oraz chłopcy. A oto wyniki zawodów, w kategorii dziewczęta klasy S-I:

I miejsce – Katarzyna Kolasa

II miejsce – Lena Kazimierczuk

III miejsce – Zofia Kucharska.

W kategorii chłopcy klasy S-I:

I miejsce – Krzysztof Ciołakowski

II miejsce – Stanisław Rosiński

III miejsce – Antonii Porczyk.

W kategorii dziewczęta klasy II:

I miejsce – Lena Walas

II miejsce – Maja Milczarek

III miejsce – Maja Wojciechowska,

oraz chłopcy klasy II:

I miejsce – Alex Kantorski

II miejsce – Mikołaj Kwiatkowski

III miejsce – Tomasz Adamala.

W kategorii dziewczęta klasy III-IV:

I miejsce – Weronika Witkowska

II miejsce – Hanna Giłka

III miejsce – Hanna Kornacka,

oraz chłopcy klasy III-IV:

I miejsce – Piotr Kuś

II miejsce – Wojciech Grzelak

III miejsce – Jan Andrzejewski.

Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami i medalami wręczonymi przez Pana Dyrektora.

Wszystkim należą się wielkie brawa za udane starty, walkę fair play oraz piękną postawę i dopingowanie sobie nawzajem!

Wielkie podziękowania i gratulacje dla Pani Agnieszki Madej i Pani Barbary Zwolińskiej za profesjonalne przygotowanie dzisiejszych zawodów sportowych.

Sezon wiosennych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu uważamy za rozpoczęty!