Proszę wstać, Sąd idzie!

W dniu 27.09 klasa 3B wybrała się na wycieczkę. Pojechaliśmy pociągiem ICI do Warszawy, do Sądu Administracyjnego. Wycieczkę w ramach Edukacji Sądowej zorganizowała Mama Maksymiliana❤️, w opiece pomogli Mama Elvisa❤️ i Tata Natalki❤️. Braliśmy udział w symulowanej rozprawie sądowej, gdzie Pan Kowalski pozwał miasto Warszawę, która zabroniła wchodzenia piesków do zabytkowego Ogrodu Krasińskich. Jaki był wyrok? Kto reprezentował Pana Kowalskiego, a kto miasto? Oczywiście zwiedziliśmy prawie cały sąd, jego wydziały, bibliotekę, czytelnię akt, przechodziliśmy przez bramki. Na koniec czekała nas słodka niespodzianka i prezenty. Nasz fantastyczny przewodnik po sądzie, Pan Dominik, zadbał o wszystko. Pozwolił nawet zamierzyć sędziowskie togi, z czego skorzystali wszyscy. Na koniec powrót na stację, odczytanie rozkładu jazdy, peronu, toru, godziny odjazdu i powrót PKP ICI. To była bardzo dobrze spożytkowana edukacja. Kto z nas zostanie w przyszłości sędzią, kto prokuratorem, kto radcą prawnym, kto adwokatem, okaże się w najbliższej przyszłości.

Ewa Jędrzejewska