Refleksje ze słodką tajemnicą

Ostatnie tygodnie roku szkolnego to nie tylko okazja do podsumowania wiedzy zdobytej w ciągu pracowitych 10 miesięcy. To także znakomity moment na przekonanie się, czy minione miesiące zaowocowały dobrymi relacjami. Czy lubimy razem spędzać czas? Czy mamy podobne zainteresowania? Czy umiemy współpracować? Czy szanujemy swoją odmienność? Ideałem klasy byłoby to, gdyby odpowiedzi na wszystkie te pytania były twierdzące.

Wydaje się, że w klasie szóstej jeśli nie wszystkie, to na pewno większość odpowiedzi dowodzi, że relacje mają się dobrze. W ostatnich tygodniach mieliśmy kilka okazji sprawdzić, jak się ze sobą czujemy.
Były więc wspólne lody, pogawędki pod chmurką, wspólnie obejrzany film. Było też gruntowne sprzątanie klasy. Podczas gdy jedni otwierali zepsutą szafkę, inni szorowali ściany, segregowali materiały naukowe i inne sprzęty.
Jednak największym hitem okazało się nocowanie w szkole. W ten sposób klasa 6.obchodziła dzień dziecka. Były filmy, były przekąski, pogawędki, gry i zabawa. Reszta niech zostanie naszą słodką tajemnicą ?
Dobrze nam ze sobą. I choć pewnie wszyscy cieszymy się na myśl o zbliżających się wakacjach, miło mieć perspektywę powrotu do tak zgranej klasy ?
Monika Augustyniak