Sukcesy naszych uczniów

W dniu 27 lutego w Zespole Szkół im. ks. St. Konarskiego odbyło się podsumowanie międzyszkolnych konkursów – Humanistycznego oraz Przyrodniczego, w których uczestniczyli nasi uczniowie. Miło nam poinformować, iż drużyna z naszej szkoły w składzie Filip Nowicki, Adam Kubica i Julia Lelonkiewicz zajęła I miejsce w zespołowych zmaganiach konkursu humanistycznego. Co więcej, Filip Nowicki zajął również III miejsce w rywalizacji indywidualnej. Młodzi humaniści sprawdzili swoją wiedzę nie tylko w zakresie języka polskiego, angielskiego, historii i historii sztuki, ale też na zakończenie poproszeni zostali o interpretację jednej z fraszek Jana Kochanowskiego, a następnie zilustrowanie jej pastelami.

Laury spadły na naszych uczniów również w zmaganiach przyrodniczych. Zwyciężczynią XVI Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego została Anna Nowacka. Ania zdobyła największą łączną ilość punktów za rywalizację zespołową oraz indywidualną. Z kolei najlepszy wynik testu konkursowego spośród wszystkich uczestników konkursu osiągnął Filip Nowicki. Ponadto w gronie Laureatów konkursu znaleźli się Adam Kubica, Julia Lelonkiewicz oraz Barbara Głuszek, zaś wyróżnienie otrzymali Izabela Jeż oraz Jakub Caban.

Nasi uczniowie doskonale spisali się również z przyrodniczych zmaganiach zespołowych zdobywając wyróżnienia w dziedzinach biologii, chemii, fizyki oraz geografii.

Warto dodać, iż w konkursach łącznie wzięło udział ponad 200 uczniów z 17 szkół podstawowych ze Skierniewic i powiatu skierniewickiego. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Wojciech Frączek