Święto Patronalne ŹRÓDEŁ 2023

W dniu 18.09.2023 r. miało miejsce święto patronalne Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Źródła” im. Św. Stanisława Kostki w Skierniewicach. Cała społeczność szkoły – nauczyciele, rodzice i uczniowie uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Mszy Świętej przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Stanisław Dusiło, któremu z okazji imienin złożyliśmy życzenia, dziękując jednocześnie za to, że jest z nami na każdej szkolnej Mszy Świętej, wpiera nas duchowo i przybliża postać Św. Stanisława Kostki, naszego wspólnego patrona.
Po Mszy Świętej nastąpiło rozstrzygnięcie Szkolnego Quizu wiedzy o Patronie – Świętym Stanisławie Kostce. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie, którzy na lekcjach informatyki rozwiązywali na testportalu quiz wiedzy o patronie naszej szkoły. Na uczniów czekało 20 pytań jednokrotnego wyboru. Na rozwiązanie testu przeznaczone było 45 minut.
Pani Wicedyrektor wręczyła dyplomy i nagrody uczniom, którzy w dwóch kategoriach wiekowych zdobyli miejsca na podium. Największą wiedzą o patronie szkoły w kategorii klas 1-3 wykazali się: Dominik Adamala (I miejsce), Joanna Adamala (II miejsce), Helena Biedrzycka (III miejsce). W kategorii klas 4-8 w konkursie zwyciężyli: Stanisław Strzelczyk (I miejsce), Zofia Kucharska (II miejsce), Mikołaj Kamiński (III miejsce). Gratulujemy!
więcej zdjęć tutaj: